Tagi
Kategorie: Wszystkie | FAQ | Inne | Oddam kota | Oddam psa | Zginął kot | Zginął pies
RSS
poniedziałek, 28 lutego 2011
RUMIŚ - śliczny DOJRZAŁY psiak - samotnie CZEKAŁ na ŚMIERĆ z ZIMNA !

Rumiś został uratowany w ostatniej chwili, w największe mrozy, bez schronienia leżał przy jędrzejowskiej obwodnicy i zamarzał.

Rumiś jest ślicznym psiakiem w średnim wieku, ma ok. 6-8 lat. Jest niezwykłej urody, pięknym kundelkiem o dłuższej, jedwabistej sierści. Rumiś został znaleziony w stanie skrajnego wycieńczenia, to sama skóra i kości. Po wizycie u weterynarza okazało się również, że psiak ma początki zaćmy. Życie nie było dla niego łaskawe - człowiek nie znaczył chyba w Rumisiowym życiu niczego dobrego ... Psiak na początku był wylękniony i delikatnie wycofany, unikał kontaktu z człowiekiem. Teraz Rumiś nabrał ciałka, a wraz z nim pewności siebie, w domu wiedzie prym, jest śmiały i dokazuje głośno szczekając. Jest totalnie łagodny. Rumiś nieśmiało cieszy się na nasz widok, lubi głaski i pieszczoty. Psiak zmienił się o 180 stopni. Rumiś w stosunku do innych zwierząt jest totalnie niekonfliktowy - przyjmuje postawę "mnie tu nie ma", nie ma również problemu z kotami. W domu zupełnie bezproblemowy.

U nas od: 16.12
Odrobaczanie: tak (20.12)
Odpchlenie: wkrótce
Szczepienie: tak (29.12)
Kastracja: tak (18.01)

Psiak przebywa w domu tymczasowym w Bodzentynie, w woj. świętokrzyskim

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
28-300 Jędrzejów, woj. świętokrzyskie
tel. 501 341 021 (po godzinie 15)
e-mail: soz@obrona-zwierzat.pl
www.obrona-zwierzat.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

19:37, kr_czytelnik
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 lutego 2011
odam Ryfonka

Ryfonka

to niezwykle ciekawska kotka z zawadiackim charakterem, która nie przelęknie się niczego. Jej ulubiona pozycja to stanie na dwóch tylnych łapach i wtykanie noska we wszystkie sprawy ;) Lubi penetrować najróżniejsze zakamarki, a przy schodzeniu z szaf wszelakich przydatny jest jej człowiek, któremu można skoczyć na plecy. Towarzyszy swojemu opiekunowi we wszelkich czynnościach, a raczej na bieżąco sprawdza i kontroluje to, co robi. Jak już wszystko sprawdzi, skontroluje i zatwierdzi, lubi wskoczyć do łóżka i być głaskana pod bródką :) Zawsze czeka w progu na otwarcie drzwi.

Jako że królowa jest tylko jedna, Ryfonkka nie toleruje na swoim terenie innych kotów. Kotka ma ok. 2-óch lat, jest wysterylizowana, odrobaczona, zaszczepiona. Zawsze trafia do kuwety.

W sprawie adopcji proszę o kontakt na maila mailto:

kalyna@vp.pl , lub pod nr 798 749 065

12:43, kr_czytelnik , Oddam kota
Link Dodaj komentarz »
Monetka

Monetka, czyli limitowana seria– gratka dla numizmatyka

Monetka ma ok. 2 lat, jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona, w 100% kuwetkowa, przebadana na nosicielstwo wirusa kociej białaczki… - do tego momentu nic niezwykłego, ale proszę czytać dalej…

Monetka trafiła do Fundacji dwukrotnie. Po raz pierwszy jako dzika, wolnożyjąca kotka. Po zabiegu sterylizacji została wypuszczona w „rodzinne” strony.

Pewnego mroźnego styczniowego wieczora zadzwoniła pewna Pani, że pod bankiem jest kot, który zaczepia ludzi i prosi o pomoc, bo zimno, bo głodno…

Kotka trafiła do nas. Przymilna, grubiutka kocica w niczym nie przypominała dzikuski wysterylizowanej w lipcu i pewnie byśmy się nie domyślili niczego, gdyby zupełnym przypadkiem Pani koty dokarmiająca nie wspomniała naszemu człowiekowi, że „mama Benny’a” [jak roboczo nazwaliśmy kotkę w lipcu] zniknęła.

Konfrontacja potwierdziła domniemania, że dzika i nieprzepadająca za ludźmi „mama Benny’a” zamieniła się w wielkiego, czarnodymno - białego pieszczocha.

Monetka uwielbia głaskanie, a po głaskaniu uwielbia jedzenie i spanie na ciepłym kaloryferze..

Drugiej takiej Monety nie wyda żadna mennica.

Prosimy wyłącznie o poważne oferty, Moneta nie zostanie oddana za żadną inną.

Kontakt: Kraków, Agnieszka tel. 505 052 892

12:40, kr_czytelnik , Oddam kota
Link Dodaj komentarz »
Katia

Katia

Katia, czyli jak dobrze wyglądać nie tylko po czterdziestce

Katia została zabrana z jednego z krakowskich osiedli, miała być dzikim kocurem, a okazała się być oswojoną kotką, którą ktoś musiał wyrzucić z domu. Po wyleczeniu szuka w końcu   odpowiedzialnego człowieka, który przygarnie ją na zawsze.
W zamian za dom będzie mruczeć do ucha, ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Katia posiadła bowiem tajemnicę, którą bardzo chciałby znać nie tylko Krzysztof Ibisz – wie, co zrobić, żeby zachowac młodość na zawsze.  Kotka liczy sobie około 9 lat (ur. 2008 r.), ale nie wygląda i nie czuje się na  tyle. Jest wesołą, pełną energii gadułą, która bawi się jak mały kociak – z pasją i wszystkim, co wpadnie jej w łapki. Po latach życia na wolności straciła prawie wszystkie zęby, co jednak nie ma żadnego wpływu na jej apetyt. Na poczucie własnej wartości też nie. Katia jest niezależną i stanowczą kotką, ma swoje zdanie na każdy temat i potrafi je wyrazić. Nie przepada na przykład za  noszeniem na rękach.
Jeżeli dasz jej dom, na pewno nie będziesz się nudzić. W zamian za troskę i serce Katia na pewno powie Ci, jak czuć się młodo i dobrze wyglądać w każdym wieku.
Kotka jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana.

Kontakt: Kraków, Asia tel. 504 342 190

12:38, kr_czytelnik , Oddam kota
Link Dodaj komentarz »

Czarno – biały Hymen


o gęstym futerku, zwany jest również Krówkiem, gdyż ma typowo cielęcy charakter. Jest bardziej, ciapowaty, przegrywa z bratem w konkurencjach sportowych z innymi kotami;) Jest większy od Vizira swojego brata (również w ogłoszeniach).  Kiedy uda mu się wskoczyć na kolana człowieka, jest tak zadowolony, że nie wie, co z sobą zrobić, wierci się, zmienia pozycje, ociera, wstaje, siada, gada, aż w końcu zasypia ;)

Kocurek ma ok. 5 miesięcy, są pod opieką fundacji AFN (przy adopcji trzeba podpisać umowę). Jeśli miałyby mieszkać w centrum miasta – poszukują domku niewychodzącego.

Kontakt w sprawie adopcji: mailto:kalyna@vp.pl lub tel. 798-749-065.

12:36, kr_czytelnik , Oddam kota
Link Dodaj komentarz »

Przytul Rysika

URODZONY: lipiec 2010
KASTRACJA:
tak
SZCZEPIENIE:
tak
ODROBACZENIE:
tak
Rysik mieszkał razem z mamą przy kombinacie w Nowej Hucie. Jest delikatnym, filigranowym kocurkiem o sportowej sylwetce. Wyrasta na ogromnego pieszczocha. Jak każdy kotek w jego wieku, bardzo lubi się bawić.

KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI:

agnieszka@zkf.pl 505 052 892

12:34, kr_czytelnik , Oddam kota
Link Dodaj komentarz »

Totuś czeka właśnie na Ciebie Biało-czarny Totuś czeka na Ciebie w Krakowie


Kotek urodził się a prze3łomie maja i czerwca 2010. Został znaleziony w piwnicy razem z siostrą, maluchy były wystraszone i głodne.
Teraz jeszcze trochę się płoszy, ale wraca mu pewność siebie.

Bardzo lubi się bawić sznureczkiem, wędką, myszkami, a najbardziej z innym kotem w podobnym wieku.

Jest przyzwyczajony do innych kotów i psa. Korzysta z kuwetki.

Jest odrobaczony, niedługo zostanie wykastrowany.

Jego siostra niedawno znalazła nowy dom, teraz Totuś sam czeka na swoją szansę.

KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI:
nyti@o2.pl, 504675258

 

12:31, kr_czytelnik , Oddam kota
Link Dodaj komentarz »

DziuniaDziunia została znaleziona w kartonie przy śmietniku. Wcześniej widziano, jak jakiś pijaczek chodził po mieście z kartonem maluszków. Za pewne wszystkie zostały rozdane, tylko ona nie miała szczęścia. Dziunia trafiła do nas gdy miała ok.3 tygodni. Obecnie ma ok. 8 tygodni, jest zaszczepiona i odrobaczona.
Jest bardzo mądrym szczeniaczkiem, w DT odnajduje sie w psio-kociej rodzinie:)

506240219
afn.lidka@wp.pl
Dziunia jest obecnie w DT w Ostródzie
Nowy właściciel zoobowiązuje się do wysterylizowania Dziuni w odpowiednim wieku! Dziunia chce być pieskiem nakanapowym nie zgadzamy się na budy i łańcuch!

12:28, kr_czytelnik , Oddam kota
Link Dodaj komentarz »
oddam kotka

CZARNUSZEK


to nie jakiś tam typowy czarny kocurek. Ma białą plamkę na szyi i czarne futerko przetykane białymi włoskami. Oczy są prześlicznego zielonego koloru. Zdjęcia nie oddadzą jego urody ! Przede wszystkim dlatego że czarnuszkowi trudno usiedzieć w jednym miejscu, jest o wiele więcej pilniejszych spraw do załatwienia - sznurki, piłeczki kocie zabawki. Czarnuszek ma ogromną ilość energii, którą chciałaby się podzielić ze swoim nowym właścicielem. Ociepli i ożywi każdy domek. Do tej pory nie miał szczęścia, musi się reklamować na gumtree żeby odnaleźć swoją miseczkę i ukochanych Państwa. Uratuj czarnuszka przed zimą, zakochasz się w nim na pewno :))) Bo jest to przymilne czarne futerko wyłącznie do kochania!
Przy adopcji zostanie podpisana umowa adopcyjna
693 886 653  

12:27, kr_czytelnik , Oddam kota
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 lutego 2011
Piękna dama - duża , wesoła sunia Andzia

Andzia jest dużą , piękną suczką o gładziutkiej, krótkiej sierści. Swoją wielkością może budzić respekt ale przy bliższym poznaniu okazuje się niezwykle wdzięcznym pieszczochem. Andzia kocha ludzi, jest bardzo łagodna. Ciasny kojec dla tak dużego psa to koszmar. Sunia marzy o długich spacerach, zabawach z właścicielem, szaleństwach na łące. Jej każdy dzień to betonowe ściany. Możesz o zmienić. Adoptuj Andzie, wpuść tego wesołego psiaka do swojego domu i serca.
Andzia ma 3 lata, jest zdrowa, zaszczepiona i wysterylizowana.
kontakt w sprawie adopcji:
tel.0796-554-438
adopcje.bielsko@interia.pl

 


20:29, kr_czytelnik , Oddam psa
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5