Tagi
Kategorie: Wszystkie | FAQ | Inne | Oddam kota | Oddam psa | Zginął kot | Zginął pies
RSS
środa, 31 marca 2010
KARUŚ-9mies. psi dzieciak-BESTIALSKO porzucony !!!KARUŚ - to ofiara człowieka, człowieka który pozostawił bez pomocy cierpiące zwierzę i odjechał ... Psiak najprawdopodobniej wpadł pod samochód. Został znaleziony leżący na poboczu drogi z rozciętą tylną łapą. Dobroduszni mieszkańcy położyli obok zakrwawionego psiaka miskę wody i suchy chleb ... chleb dla Karusia ...

Karuś - to młody ok. 9 mies. psiak. Jest średnim psiakiem, ma ok. 40 cm w kłębie i waży 9 kg. Ma gęste, niezwykle puszyste futro i fikuśne grube łapki. To kochany psi dzieciak. W wyniku wypadku ucierpiała jego tylna łapka (jest rozcięta), pies nie ma żadnych innych obrażeń, a łapa wymaga tylko zagojenia. W tej chwili łapka nie pozwala mu jeszcze na harce i szaleństwa, ale mimo tego jest bardzo wesoły, energiczny, biega i cieszy się na widok każdego - jest przyjacielem całego świata. Cierpliwie i bez najmniejszej agresji znosi zabiegi weterynaryjne przy łapce. W stosunku do człowieka jest bardzo ufny i otwarty. Jest kochany, przyjacielski i miły. Wystarczy odrobina uwagi, a Karuś już przychodzi na głaski i pieszczoty. Karuś jest posłuszny i spolegliwy, nie wykazuje sklonności do dominacji. Psiak ma dobry stosunek do zwierząt, bez problemu i żadnej agresji dogaduje się z innymi zwierzętami. Ładnie chodzi na smyczy i jest grzeczny w samochodzie.

Odrobaczenie: tak
Odpchlenie: wkrótce
Szczepienie: wkrótce
Kastracja: wkrótce

Psiak przebywa w domu tymczasowym w Jędrzejowie, w woj. świętokrzyskim

 


Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
28-300 Jędrzejów, woj. świętokrzyskie

tel. 0-501-341-021 (najlepiej po godzinie 15)
e-mail: soz@obrona-zwierzat.pl
www.obrona-zwierzat.pl13:20, kr_czytelnik
Link Dodaj komentarz »
Zaginął czekoladowy Kajtek, okolice Kobierzyńskiej

31. marca (środa) 2010, rano, w okolicach ulicy Kobierzyńskiej zaginął czekoladowy, średni piesek Kajtek. Kajtek ma około 11 lat i siwą mordkę, nie ma obróżki. Piesek tydzień temu został adoptowany, może kierować się w stronę Nowej Huty, gdzie mieszkał wcześniej.

Bardzo prosimy o kontakt każdego, kto widział Kajtka!!

504470635

poniedziałek, 29 marca 2010
Cudowny, przyjacielski, duży Bary gotowy do pokochania

Bary jest dużym mocno zbudowanym psem - po prostu kawał psa;) Błąkał się w podkieleckiej wsi. Tam został bardzo tymczasowo umieszczony na działce. Potem udało się go umieścić w domu tymczasowym w Katowicach, gdzie obecnie przebywa.

To cudowny kontaktowy pies. Mimo swej mocnej budowy i wzbudzania respektu jest łagodny i uwielbia się przytulać. Jest niezwykle przyjazny, bez problemu daje się pogłaskać.

Jest bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem. Uwielbia być głaskany i się przytulać.

Bary ma około 3 lata i waży na pewno ponad 40 kg.

Jest odpchlony, odrobaczony i WYKASTROWANY.

Pies jest w pełni gotowy by iść do swojego jedynego i wyczekanego domu.

Kontakt w sprawie przygarnięcia Barego:
(32) 3533135
660124623
zkociegodworu@gmail.com

Bary zostanie wydany z umową przekazani zwierzęcia domowego.

Zdjecie 1 Zdjecie 2 Zdjecie 3 Zdjecie 4 Zdjecie 5 Zdjecie 6
niedziela, 28 marca 2010

Naomi jest śliczną, uroczą i drobniutką kotką, pełną jeszcze kocięcej ciekawości świata. Kotka została znaleziona na terenie schroniska. Teraz szukamy dla niej nowego domu, w którym zostanie otoczona odpowiednią opieką i morzem miłości, której bardzo potrzebuje. Koteczka jest zaszczepiona, nauczona czystości, ma około 8 miesięcy.Lubi towarzystwo innych kotów.

 

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
30-254 KRAKÓW ul.Rybna 3

tel./fax:(0-12) 429-74-72 , 429-92-41
e-mail:
biuro@schronisko.krakow.p


23:02, kr_czytelnik , Oddam kota
Link Dodaj komentarz »

Bazyl (28/01/10) to ułożony, spokojny, wykastrowany i starszy kocurek, bardzo doświadczony przez los. Trafił do schroniska poturbowany - po ciężkim wypadku komunikacyjnym, a juz na miejscu okazało się, że choruje na chorobę autoimmunologiczną objawiającą się zmianami skórnymi. Do tego wszystkiego ma jeszcze kocią białaczkę. Bazyl bardzo lubi się przytulać, przesiadywać na kolanach i mruczeć cichutko o tym że chciałby resztę życia spędzić we własny domku i być w końcu przez kogoś kochanym – Bazyl czeka na prawdziwy, troskliwy dom i Przyjaciela, który będzie mógł się nim zaopiekować do końca.


SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

30-254 KRAKÓW ul.Rybna 3

tel./fax:(0-12) 429-74-72 , 429-92-41
e-mail:
biuro@schronisko.krakow.p

22:33, kr_czytelnik , Oddam kota
Link Dodaj komentarz »

Faga (32/10/09) to śliczna, bardzo grzeczna i spokojna kotka w wieku około 1,5 roku.  W schronisku czeka już długich 6 miesięcy. Nikt jej nie chciał i nadal nie chce…kotka stała się zrezygnowana, przeraźliwie smutna, często chorowała i dostawała całą masę antybiotyków (ma obniżoną odporność, w tej chwili - niewielkie zmiany grzbicze wokół oczka). Fagunia przez ostatnie miesiące przeszła niesamowitą metamorfozę, z kotki bardzo lękliwej zamieniała się z cudowną kocią przylepkę, wzięta na ręce zaczyna się nieśmiało tulić do człowieka, chce się bawić i chyba częściowo odzyskała chęć życia. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko własnego domu. Gdyby tylko dostała szansę...będzie cudowną, nakolankową kotką.

Kotka jest odrobaczona, wysterylizowana, zaczipowana i nauczona czystości. Bardzo lubi  towarzystwo innych kotów.

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

30-254 KRAKÓW ul.Rybna 3

tel./fax:(0-12) 429-74-72 , 429-92-41
e-mail:
biuro@schronisko.krakow.p

22:25, kr_czytelnik , Oddam kota
Link Dodaj komentarz »
sobota, 27 marca 2010
staruszek Kaszelek ma niewiele czasu..

Kaszelek to nieduży starszy piesek. Został znaleziony w mroźny zimowy dzień, prawdopodobnie ktoś wyrzucił go z domu. Dlaczego? Starszy pies zaczął chorować i stał się niepotrzebnym problemem.. Kaszelek ma poważnie chore serduszko, wymaga leczenia, musi na stałe dostawać leki. Jego imię nie wzięło się bez powodu gdyż objawem jego choroby jest właśnie kaszel. Mimo swoich dolegliwości , Kaszelek jest wesołym , przyjaznym pieskiem. Lubi spacerki i bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Niestety jest bardzo samotny. Czy musi tak być? Szukamy domu dla tego wspaniałego, dzielnego pieska. Wierzymy , że znajdzie się osoba, która znajdzie dla niego miejsce w swoim domu i w sercu. Kaszelek czeka na troskliwego , kochającego właściciela, który przygarnie go mimo jego choroby.

tel. 604950574

20:45, kr_czytelnik , Oddam psa
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 marca 2010
Srebrny - kotek z chorymi oczkami

Nikt go nie chce. I nie chciał. Był chyba czyjś, ale został wyrzucony z domu i tak trafił do schroniska, gdzie groziło mu uśpienie. Nikt tam nie zamierzał leczyć jego chorych oczu i z góry założono, że z takimi oczami nikt go nie zechce. Stamtąd zabrano go do domu tymczasowego, aby dać mu szansę na dom, prawdziwy, kochający, dom dla Srebrnego Królewicza.

Srebrny jest ślicznym, 4-letnim kotem, o niesamowitym, mięciutkim, bardzo gęstym futerku, ktore jest srebrnobiałe.  Ma śliczną twarzyczkę, grube łapki i jest dorodnym, pięknym kotem. Jego oczy są częściowo przysłonięte trzecią powieką, prawdopodobnie to uraz z dzieciństwa lub nieleczony katar koci. Srebrny nie widzi bardzo dobrze, ale radzi sobie doskonale, czasem tylko źle obliczy odległość i nie wskoczy tam, gdzie by chciał. Po operacji lewego oka jego kąt widzenia znacznie się polepszył. Jest bardzo wesołym kotem, uwielbia zabawy, musi mieć do dyspozycji zestaw zabawek. 

Srebrny bardzo lubi psy. Może mieszkać z psem lub kotem, który lubi zabawę i gonitwy, nie może mieszkać z kotem spokojnym.

Jest po długiej kuracji kroplami Bacha, gdyż był mocno nadpobudliwy, sam siebie zamęczał bieganiem, zabawą do upadłego - być może to jego zachowanie spowodowane było ciężkimi doświadczeniami z czasów pobytu w schronisku i przed.

W tej chwili jest kotem czułym, potrafiącym się przytulać, okazującym przywiązanie.

Jest odrobaczony, zaszczepiony, ma książeczkę zdrowia. Jest po długotrwałym leczeniu kociego kataru i operacji oka. W tej chwili jego stan zdrowia jest bardzo dobry.

Potrzebuje kochającego, wyrozumiałego domu, który zapewni mu najlepszą opiekę i szacunek dla jego niezwykłego charakteru.

Kontakt: Anita, tel. 605 152 269 (po16.00), mail: anita_b@interia.eu

23:34, kr_czytelnik , Oddam kota
Link Dodaj komentarz »
Alma młoda, wysterylizowana, dropiata piękność szuka domu

Alma ma roczek i pół,
sięga głową ponad stół'
uszy ślicznie odstające,
a charakter ma jak słońce.

Wesolutka i cieplutka,
przytulasta i milutka.
Pełno jest jej w każdym kącie
-tą przewagę ma nad słońcem!

Cień tu szansy nie ma - Bracie,
smutek przegna, łzy obetrze..
Kiedy płaczesz - ona skacze,
gdy się śmiejesz - wyżej jeszcze!

Bo tej suczce nie ma równych!

Golden, York, czy Owczarek,
nic nie wygra - czy dasz wiarę?

Mądra jest niesłychanie,
choć czasem z miłości pobrudzi ubranie,
czasem buta Ci wyniesie,
miotłę sprzątnie, piasek wniesie,
misia zwinie, kartkę zgniecie,
TO NAJLEPSZA JEST NA ŚWIECIE!!

Alma, to młoda, średnia (22kg , 60cm w kłębie) suczka wyciągnięta z zamojskiego schroniska, okrytego wśród miłośników zwierząt złą sławą.Była bardzo wychudzona, zarobaczona i nieszczęśliwa, ale już podczas drogi do domu tymczasowego ożywiła się i nabrała chęci do życia.

Alma okazała się być bardzo wesołą, towarzyską i sympatyczną suczką, przepadającą za głaskaniem i rozdającą buziaki.

Lubi  też dzieci i jest w stosunku do nich bardzo łagodna:)

Jest posłuszna, grzeczna i bardzo wpatrzona w swojego opiekuna. Na spacerach radosnym merdaniem wita każdego nowospotkanego człowieka, jednak na swoim terenie jest świetnym stróżem.

Alma potrafi chodzić na smyczy i zachować w domu czystość. Jest łagodnie nastawiona do innych zwierząt i z powodzeniem może mieszkać w domu z innymi psami czy kotami. Dobrze poczuje się zarówno w mieszkaniu
z odpowiednią dawką ruchu, jak i domu z ogrodem.

Z racji potrzeby ciągłego kontaktu z ludźmi, nie nadaje się do kojca- a tym bardziej na łańcuch!

Z powodzeniem jednak może zamieszkać w budzie przy domu ;)

Alma jest aktywna i jak na młodego psiaka przystało uwielbia zabawy i wszelkiego rodzaju zabawki. To takie duże dziecko;)

'Dziecko' , które czeka na Ciebie...


Alma została przez nas wysterylizowana.

Jest też zachipowana, zaszczepiona i odrobaczona. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej i zwrot części kosztów sterylizacji tj. 100zł.

tel 794-108-930


 

16:20, kr_czytelnik
Link Dodaj komentarz »
wysterylizowana 5 czna PRZEŚLICZNA, niewielka suczka

Melka została znaleziona wraz ze swoją mamą w polach. Nie wiemy jakim cudem, ale przeżyła najcięższe mrozy (tylko ona rodzeństwo zamarzło).Melka ma około 5mcy, jest radosnym, energicznym, zawsze chętnym do zabawy szczeniorkiem. Umie już chodzić na smyczy i zachowywać w domu czystość.

Jest bardzo przyjacielsko nastawiona do ludzi, ciekawa świata, zainteresowana innymi zwierzakami. Jest takim naszym kochanym, wesołym promyczkiem:)

Została już przez nas wysterylizowana, aby nowy opiekun nie miał problemów z niechcianym potomstwem i by historia się nie powtórzyła. Ponadto Melka jest odrobaczona, odpchlona i będzie zaszczepiona przeciwko chorobom wirusowym. 
Warunkiem adopcji Melki jest podpisanie umowy adopcyjnej i częściowy zwrot kosztów sterylizacji tj 80zł

Tel 794-108-930


13:28, kr_czytelnik
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6