Tagi
Kategorie: Wszystkie | FAQ | Inne | Oddam kota | Oddam psa | Zginął kot | Zginął pies
RSS
wtorek, 29 marca 2011
Nieśmiały krówek szuka swojej przystani

To drobny, śliczny, czarno-biały kocurek, który ma niecałe dwa lata. Pingwinek jest kotem, ktory lubi oglądać ludzi i inne koty z wysokości.Oczywiście jest kuwetkowy, odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.

mail: jm.asiunia@gmail.com

SHILA - roczna, PIĘKNA i KOCHANA przytulanka - w typie SZPICA


Shila to śliczna młoda sunia, która już poznała złe oblicze człowieka. Sunia została najprawdopodobniej potrącona przez samochód - tego nie dowiemy się nigdy, ponieważ z uszkodzona miednicą została znaleziona w centrum miasta. W tej chwili psina jest już po operacji, na drugi dzień po złożeniu miednicy sunia o własnych łapach wyszła na spacer. Z każdym dniem jest coraz lepiej. teraz oprócz wygolonego do operacji zadka nie ma śladu po jakimkolwiek uszkodzeniu czy dysfunkcji ruchu.

Sunia jest młoda, ma ok. 1 roku. Jest mniejsza niż średnia, raczej niskopodłogową sunią o bardzo oryginalnym umaszczeniu i dłuższej sierści. Wygląda jak jakiś mieszaniec szpica. Shila ma piękny ogon, który niczym pióropusz powiewa na wietrze. Jest bardzo grzeczną i spokojną sunieczką. Ma bardzo dobry stosunek do człowieka, jest miła, przytulaśna i kochana. Bardzo pragnie kontaktu z opiekunem, tuli się do niego, liże po rękach. Jest ufna i kontaktowa, bardzo przyjaźnie wita każdego gościa. W stosunku do innych zwierząt zgodna i bezkonfliktowa, bardzo dobrze odnajduje się w licznym psio-kocim stadzie. Sunia bardzo ładnie chodzi na smyczy, w domu grzeczna i czysta, potrzeby załatwia na spacerach. Shila jest zdrowym psiakiem, który normalnie porusza się i bez problemu chodzi. Potrzebuje tylko czasu, aby wszystko dobrze pozrastało się i zarosło futrem.

 

U nas od: 09.03
Odrobaczanie:
tak (08.03)
Odpchlenie:
tak (09.03)
Szczepienie:
wkrótce
Sterylizacja:
wkrótce

 

Sunia przebywa w domu tymczasowym w Jędrzejowie, w woj. świętokrzyskim

 

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
28-300 Jędrzejów, woj. świętokrzyskie

tel. 501 341 021
(po godzinie 15)
e-mail: soz@obrona-zwierzat.pl

www.obrona-zwierzat.pl

 


11:07, kr_czytelnik
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 marca 2011
AMBER-piękno BURSZTYNU w MIKREJ 6 kg KOCHANEJ suni

Amber zwana popularnie Misią została znaleziona przy trasie krajowej Warszawa-Kraków, gdzie leżała na poboczu. Najprawdopodobniej została potrącona przez samochód. Po zabraniu sunia kulała na przednią łapkę i widać, że była obolała. Na szczęście wizyta u weterynarza nie wykazała poważnych obrażeń oprócz stłuczenia łapki.

Amber jest młodziutką, ok. 1,5 roczną sunią. Jest malusia, waży zaledwie 6,8 kg. To taki podręczny i nakolankowy model psiaka. Sunia ma śliczną, półdługą i jedwabistą w dotyku sierść oraz cudne bursztynowe oczy. Amber jest bardzo grzeczną i milusią psiną. To taka kochana przytulanka. Jest kontaktowa i ufna, nie wykazuje lęku przed człowiekiem. Wręcz przeciwnie - sama pcha się na kolanka i domaga uwagi. Jest spokojna i ułożona, bardzo delikatna i subtelna. Amber to taka mała pieszczocha, bardzo lubi być brana na ręce, kocha głaski i miziania. Będzie idealną towarzyszką do kanapowego oglądania TV. Jest bardzo wpatrzona w człowieka i grzeczna. To pies idealny i mądry. Dobrze znosi jazdę samochodem. W stosunku do innych zwierząt sunia jest bezkonfliktowa, zbyt natarczywych kompanów traktuje pokazaniem ząbków i delikatnym wrrrr. Sunia nie bardzo potrafi chodzić na smyczy, ale wszystko przed nią.


U nas od:
18.03

Odrobaczanie: tak (19.03)
Odpchlenie:
tak (18.03)
Szczepienie:
wkrótce
Sterylizacja:
wkrótce

Psiak przebywa w domu tymczasowym w Jędrzejowie, w woj. świętokrzyskim

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
28-300 Jędrzejów, woj. świętokrzyskie

tel. 501 341 021
(po godzinie 15)
e-mail: soz@obrona-zwierzat.pl

www.obrona-zwierzat.pl

 


10:13, kr_czytelnik
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 marca 2011
szukasz do adopcji kota?
a może jednak chcesz przygarnąć psa?
jeśli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałeś TAK zapraszam Cię na stronę

zwierzakidoadopcji.ekrakow.pl

Tagi: adopcje
14:27, kr_czytelnik
Link Dodaj komentarz »
Czy odejdzie samotny? Uratuj Pepinka!!

Liczymy na CUD- przecież nie sposób obojętnie czekać,  biernie się przyglądać i nie prosić o miłość dla tego pieska.

To 10- letni Pepino, ulubieniec każdej z nas- Jego ufność, miłość do człowieka wzbudza  czułość w każdym człowieku.

A On ciągle jest samotny, odizolowany od innym psów ze względów bezpieczeństwa, czeka i ufnie patrzy w oczy.

Jest coraz słabszy, koszmarnie znosi izolację, pragnie dotyku, miłości, a tego w schronisku niestety zapewnić mu nie można.

Prawdopodobnie wyrzucono go z jadącego samochodu, w wyniku czego doznał złamania kości promieniowej i strzałkowej w tylnej, prawej łapce.

Dzisiaj już te rany się zagoiły, ale Pepinek cierpi na zaćmę starczą i ma chore serduszko. Jesteśmy w stanie zapewnić mu jedzonko, leczenie, ale serca nie możemy mu dać 24 godziny na dobę.

Jak długo temu maleństwu uda się przetrwać? Osamotnienie, depresja,  choroby i śmierć?

Czy tak mają się potoczyć Jego losy?.

Trudno nam się z tym pogodzić, błagamy więc o DOM dla Pepino, choćby tymczasowy, abyśmy mogli patrzeć jak odzyskuje radość życia.

Obiecujemy, że nie będziemy już marzyć o niczym!!! Niech się spełni tylko to jedno, ostanie – cicha i bezpieczna przystań dla naszego Pepino!!!

 Kontakt w sprawie Pepino:

Marta 513 252 632

schroniskokonin@poczta.onet.pl

 

 

10:31, kr_czytelnik , Oddam psa
Link Dodaj komentarz »
200% amanta, 35% tchórza- oto nasz Amor!!

Amor jest jednym z tych psów, który miał pecha i poznał okrucieństwo człowieka, wie co to głód i strach przed tym, który powinien mu zapewnić bezpieczeństwo i miłość.
Upływ czasu, dobre anioły które stanęły na drodze Amorka, sprawiły, że dzisiaj jest wspaniałym, kochającym człowieka psem. Ale nadal lęk i strach przed nieznanym, obcym, powoduje, że jego bursztynowe oczy stają się ogromne z przerażenia. Szuka wówczas ratunku u opiekuna , niemo błagając o wsparcie. Takie chwile zdarzają się już rzadko, ale są.
Szukamy dla tego niezwykłego psa domu bardzo spokojnego, ludzi cierpliwych i odpowiedzialnych.
Amor jest psem bardzo karnym i posłusznym, ale potrzebuje przewodnika- drogowskazu, który pomoże pokonać pojawiające się lęki.
Nasz bohater, jest czarującym amantem, uwielbia się przytulać i pieścić. Ma ok. pięciu lat, jest zaszczepiony i wykastrowany. Jego żywioł to bieganie, zabawy i harce.
Oto nasz Amorek:


Być może jest gdzieś, nawet bardzo blisko, jedno – WIELKIE SERCE, które pokocha naszego Amorka, tak jak my. Nie prosimy o litość, prosimy o odpowiedzialną miłość.
Czy chcemy dla Amorka zbyt wiele, czy może takich domów i ludzi już nie ma?
Licząc na cud, prosimy o kontakt osoby zainteresowane adopcją naszego amanta:
Irena 500-18-19-20 lub mail: irenaka7@wp.pl10:18, kr_czytelnik , Oddam psa
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 marca 2011
Zaginął kocurek - Kurdwanów

19 marca 2011 w okolicach ul. Wyżynnej i Cechowej (Kurdwanów) zaginął duży kocurek - czarny z białymi znaczeniami: na szyi, tylnych i przedniej łapce. Ma na imię Bazyl.
Za odnalezienie kota lub wiarygodną informację czeka nagroda!

KONTAKT: 601 514  555Bazyl-czarny kocurek z białymi znaczeniami na łapkach i krawatką na szyi

23:35, kr_czytelnik , Zginął kot
Link Dodaj komentarz »
KLEMENS - kochany MIZIAK i nakolankowy PIESZCZOCH do adopcji

Klemens to kocur, który został znaleziony na stacji benzynowej w Bodzentynie.

W tej chwili Klemens to piękny 4 letni kocur. Ma śliczne siwo-białe umaszczenie, które zmienia kolor w zależności od pory roku (zimą jest bardziej bury). Jest nakolankowym miziakiem, kocha ludzi i garnie się do nich, to niesamowity pieszczoch i przytulaka. Wita człowieka, uwielbia być brany na ręce i głaskany. Często wywija ósemki między nogami i zachowuje się jak pies. Klemens nie toleruje innych, niewykastrowanych kotów. Nie jest agresywny, ale lepiej żeby był kotem jedynakiem. Jest nauczony czystości, korzysta z kuwety. Klemens nie niszczy nic w domu, swoją energię wyładowuje na drzewach. Doskonale dogaduje się z psami. Ze względu na dotychczasowy tryb życia musi być kotem wychodzącym.

Kastracja: tak
Odrobaczenie:
tak
Szczepienie:
tak, przeciwko wściekliźnie

Koty przebywają w domu tymczasowym w Bodzentynie (woj. świętokrzyskie)

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
28-300 Jędrzejów, woj. świętokrzyskie

tel. 501 341 021
(po godzinie 15)
e-mail: soz@obrona-zwierzat.pl

www.obrona-zwierzat.pl

 

12:51, kr_czytelnik
Link Dodaj komentarz »
HARRY - piękny i wspaniały GOLDEN RETRIVER do adopcji !

Harry to 6 letni pies rasy golden retriver. Jest zdrowym i pięknym przedstawicielem swojej rasy.

Od szczeniaka wychowywał się w domu z dużym ogrodem. W okresie od wiosny do jesieni większość czasu spędzał w ogrodzie biegając wolno, w zimie w większość czasu spędzał w domu. Harry jest bardzo towarzyski i lgnący do człowieka. Od szczeniaka mieszkał ze swoją rodziną - małżeństwem z nastoletnim synem i starszymi rodzicami po 80-ce. W domu nie było innych zwierząt, Harry miał kontakt z suczkami znajomych – ładnie się z nimi bawił. Małe dzieci były zwykle izolowane. Szczekał na wszystkich poza ogrodzeniem, ale w chwili przekroczenia bramki, przyjaźnie się witał.


Niestety wskutek nieumiejętnego wychowania niedoświadczonych właścicieli zaczął okazywać dominujące zachowania. Niestety tryb pracy i życia właścicieli nie pozwala im na zajęcie się i pracowanie z psem, w celu eliminacji złych nawyków. Dla dobra psa podjęli trudną decyzję – Harry musi zmienić dom. Musi trafić do osoby, która ma doświadczenie w pracy z psami.

W tej chwili psiak przebywa w hotelu dla zwierząt "Psia kość", Lednica Górna 30, k/ Wieliczki. Pod troskliwą opieką w hotelu już odzyskał radość życia po opuszczeniu swojego domu. Chętnie chodzi na spacery, bawi się z wolontariuszami. Zaraz po przyjeździe pies został wykastrowany, co również pozytywnie wpłynie na jego zachowanie.


Rodowód:
chip: nie
Kastracja:
tak
Szczepienie:
tak
Odpchlenie, odrobaczanie:
tak

Im szybciej Harry znajdzie kogoś, komu ponownie zaufa tym lepiej dla niego. Prosimy jednak o przemyślane decyzje. Harry to nie zabawka, psiak będzie wymagał konsekwencji w prowadzeniu.

KONTAKT:
Hotel dla zwierząt "Psia kość",

Pan Tomek, tel. 601 518 895

 

10:36, kr_czytelnik
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 marca 2011
ALTAR-piekny, MŁODY psiak w TYPIE PÓŁNOCNYM - czeka na DOM !

ALTAR - od kilku tygodni błąkał się po Jędrzejowie. W największe mrozy leżał pod sklepami próbując wzbudzić współczucie przechodniów ...

Altar jest pięknym, młodym psem przypominającym z wyglądu mieszańca ras północnych. Znawcy tej rodziny psów uważają, iż ma domieszkę husky’ego. Pies ma ok. 1,5 roku, ma śliczne białe zęby i piękne bursztynowe oczy. Ma bardzo gęste, piękne futro, z jasnym podszyciem. Gabarytami przypomina owczarka niemieckiego. Jego groźny wygląd nie ma nic wspólnego z usposobieniem psiaka – Altar to taki york w trochę za dużym ciele W stosunku do człowieka jest bardzo ufny i kontaktowy, jest przyjaźnie nastawiony do wszystkich. Obcego wita merdaniem ogona, jest miły i kochany. Altar lubi pieszczoty i miziania. To bardzo "rozgadany", spragniony kontaktu z człowiekiem psiak. Na widok człowieka popiskuje radośnie jak mały pies – jest wpatrzony i oddany opiekunowi. Wesoły i zabawowy, ale przy tym grzeczny i karny. W stosunku do człowieka uległy i totalnie łagodny – pozwala zrobić ze sobą wszystko. Altar będzie doskonałym towarzyszem dla aktywnej osoby, psiak uwielbia spacery i zachowuje się jakby na smyczy chodził od zawsze. Nie boi się ruchu ulicznego, puszczony luzem wraca na zawołanie. Dobrze znosi jazdę samochodem. Altar dobrze dogaduje się z suniami. Optymalnym miejscem dla Altara byłby dom z ogrodem – ale nie jako stróż, tylko członek rodziny przy człowieku.

U nas od: 18.12
Odrobaczanie: tak (20.12)
Odpchlenie: tak (18.12)
Szczepienie: tak (18.01)
Kastracja: tak (18.01)

Psiak przebywa w domu tymczasowym w Bodzentynie, w woj. świętokrzyskim

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
28-300 Jędrzejów, woj. świętokrzyskie
tel. 501 341 021 (po godzinie 15)
e-mail: soz@obrona-zwierzat.pl
www.obrona-zwierzat.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

23:55, kr_czytelnik
Link Dodaj komentarz »